Лікування протрузії міжхребцевих дисків

Протрузія міжхребцевих дисків є досить поширеною проблемою. Сама по собі протрузія — не захворювання, але вона небезпечна тим, що являє собою ранню стадію міжхребцевої грижі, при якій людина відчуває постійний сильний біль в спині. Однак саме на цій стадії можливо зупинити прогресування захворювання. Вчасне лікування протрузії міжхребцевих дисків при дотриманні всіх рекомендації лікаря буде не важким. Досить швидко вдається прибрати больовий синдром і відновити рухливість хребетного сегмента. Однак у зв’язку зі швидким відновленням здоров’я, повним зняттям больового синдрому, у більшості пацієнтів складається невиправдано легке відношення до свого захворювання. Частина пацієнтів не виконує даних їм рекомендацій, що приводить в кінцевому результаті до прогресування хвороби і розвитку захворювання, яке може привести пацієнта до незворотних наслідків і вертеброгенної інвалідності. При виконанні ж всіх рекомендацій в 95% випадків спостерігається зменшення розмірів протрузії і повне відновлення здоров’я.
Хірургічне лікування протрузії міжхребцевих дисків
Рішення про необхідність оперативного втручання приймається лікарем і пацієнтом спільно. Як правило, в 90% випадків навіть від малоінвазивних методик вдається відмовитися. Операція рекомендована лише за умови неспроможності консервативного лікування протягом 8-16 тижнів, а також при неможливості усунути больовий синдром за допомогою інших методів.
Найменш інвазивним методом хірургічного втручання є нуклеопластика або перкутанна дискектомія. Цю методику застосовують за умови збереження цілісності фіброзного кільця і задньої поздовжньої зв’язки.
Під контролем рентгенологічного обладнання в диск вставляють канюлю, по якій до нього проводять електрод холодної плазми або лазер. З їх допомогою руйнують невелику частину пульпозного ядра. Тиск всередині диску падає, а за рахунок натягу фіброзного кільця і задньої поздовжньої зв’язки, протрузія втягується.
Рекомендації після лікування протрузії міжхребцевих дисків
Від лікаря людина повинна дізнатися не тільки як лікувати протрузію, але і навчитися способу життя з даною патологією. Для цього пацієнтові, в першу чергу, необхідно грамотно організувати спальне місце. Матрац повинен бути напівтвердим і мати ортопедичну конструкцію. Від використання подушки можна відмовитися.
Важливо уникати навантаження на хребетний стовп, особливо з зігнутим (або нахиленим) вперед хребтом. Наприклад, якщо людина має підняти щось важке, необхідно присісти, взяти важкість і підніматися з рівною спиною. З ліжка потрібно вставати з упором на руки, попередньо опустивши ноги на підлогу. Ці та інші прийоми дозволять не допустити рецидиву і прогресування протрузії міжхребцевого диску.
Людині слід відмовитися від важкої роботи, не допускати переохолодження організму. Важливо уникати надмірного перевтоми і стресових ситуацій.
Харчування має бути калорійним з достатнім добовим надходженням в організм білків і поліненасичених жирних кислот. Важливо стежити за власною вагою і не допускати розвитку ожиріння.
Людині слід виключити гіподинамію зі свого життя. Заняття спортом повинні бути регулярними, але не травмуючими хребетний стовп.
У нас є багаторічний досвід якісного безопераційного лікування грижі міжхребцевого диску із стійким періодом ремісії.
Протрузія диску виліковна. Чим раніше Ви почнете лікування, тим швидше видужаєте. У нас виконуються усі можливі ефективні консервативні методи лікування!