Як попередити варикоз під час вагітності

Варикозне розширення вен при вагітності зазвичай розвивається на ногах, але варикозні вени також можуть виступати на зовнішніх статевих органах. Хоча варикозне розширення вен часто є лише косметичним дефектом, варикозні вени при вагітності можуть стати болючими.
Та перш ніж перейти до способів профілактики та лікування, давайте розглянемо причини виникнення варикозу у вагітних.
Чому виникає варикоз під час вагітності?
Якщо говорити коротко, то у більшості випадків варикоз під час вагітності виникає через те, що вага тіла стрімко збільшується, отже, ноги втомлюються швидше, а це в поєднанні зі змінами в кровообігу та гормональною перебудовою організму дає нам дуже високий ризик виникнення цієї неприємної хвороби, що може суттєво вплинути на здоров’я та зовнішній вигляд жінки.
Профілактика та лікування
На виникнення та розвиток варикозу у вагітних впливає низка факторів: спадкова схильність, надмірна ваги і наявність варикозного розширення вен до вагітності. Якщо перелічених факторів ризику немає, то уникнути варикозу під час вагітності не так вже й важко. Але із кожною наступною вагітністю ризик виникнення варикозного розширення вен зростає — про це забувати теж не варто.
Профілактика варикозу для вагітних достатньо проста, і якщо виконувати наступні пункти, ризик розвитку недуги буде мінімальним:
- Знижуйте навантаження на ноги — обирайте зручне взуття на низьких підборах або бе них, найкращий варіант — спеціальне ортопедичне взуття. Важливо, щоб воно відповідало розміру ноги та було максимально зручним.
- На час вагітності краще відмовитись від незручних шкарпеток та панчіх, що стискають ногу.
- У профілактичних цілях добре носити компресійні колготки.
- Контрастний душ та плавання, окрім профілактики варикозу, ще й тонізують та допомагають зміцнити здоров’я.
- Протягом дня намагайтесь рівномірно розподіляти положення свого тіла в позиціях «стоячи-лежачи-сидячи». Не варто довго перебувати в одному положенні — довго стояти на місці, ходити чи лежати протягом тривалого проміжку часу. Знайдіть золоту середину в поєднанні активної ходьби, сидіння в зручному кріслі і відпочинку в горизонтальному положенні.
- Ніколи не сидіть, закинувши ногу на ногу, тим більше — на низькому сидінні.
- Випивайте 1,5-2 літра корисної рідини в день — підійде зелений чай, фруктові соки, мінеральна вода, вегетаріанські овочеві супи.
- Загальний стан здоров’я і настрій під час вагітності, як завжди, грають важливу роль — не переймайтесь через дрібниці, намагайтесь зберегти позитивний настрій, адже стрес доволі сильно шкодить організму вагітної, який і без того переживає додаткове навантаження.