Низький пульс — довге життя!

Яким має бути нормальний пульс?
Нормальний пульс дорослої людини — 60-90 ударів на хвилину. У людей, що активно і регулярно займаються спортом, пульс може бути ще нижчим — близько 50 ударів на хвилину. Чим більш натренувана людина, тим відповідно і більш натренуване й здорове її серце, і пульс в стані спокою нижчий. Також існує взаємозв’язок між фізичною витривалістю та швидкістю серцебиття: чим нижчий пульс в стані спокою, тим більше фізичне навантаження може переносити людина, коли це необхідно.
Однак якщо Ви не спортсмен, а Ваш пульс нижчий, ніж 60 ударів на хвилину, не спішіть радіти: це теж ознака негараздів в серцевій системі. Занижений пульс — це брадикардія, що для здорової людини є ненормальним. Звісно, ми не говоримо про сон, коли відбувається природне сповільнення серцебиття
Як пришвидшене серцебиття впливає на здоров’я?
Пришвидшеним серцебиттям прийнято вважати пульс від 80 ударів на хвилину і більше. В цьому випадку рекомендується пройти консультацію у сімейного лікаря. Прискорене серцебиття збільшує ризик серцево-судинних захворювань в 2-3 рази. У найпоширенішому випадку воно пов’язане із малорухливим способом життя у поєднанні з курінням.
Нормально, якщо пульс частішає під час фізичних навантажень. Але потрібно пам’ятати, що фізичні тренування повинні проводитися правильно і краще за все, перш ніж почати активно чимось займатися, проконсультуватися з лікарем. Під час тривалих фізичних навантажень пульс не повинен перевищувати 120-140 ударів в хвилину. Особливо ретельно за пульсом потрібно стежити тим, у кого є захворювання серця.
Як тримати нормальний серцевий ритм?
Уповільнити прискорене серцебиття можна за допомогою динамічних фізичних навантажень і довгих прогулянок (в ідеалі — в швидкому темпі) на свіжому повітрі. Кардіологи радять влаштовувати активні прогулянки по 30 хвилин в день або брати участь в активному занятті спортом приблизно 1 годину 3 рази в тиждень.
Людям, у яких є вроджені чи набуті захворювання серця, лікар має призначити відповідне лікування. Також сімейний лікар може порадити, що потрібно змінити в способі життя для зміцнення здоров’я серця.