Септопластика

Кажуть, якщо спитати жінку, що їй не подобається в її зовнішності, вона завжди знайде щось, що її не влаштовує. І в наш час цим вже нікого не здивуєш — адже жорсткі стандарти краси, диктовані глянцем та добротно вкорінені у свідомості нових поколінь, збігаються з розвитком сучасних хірургічних можливостей. Пластичні операції давно вийшли за межі червоних доріжок: зараз практично кожен може собі дозволити внести ті чи інші корективи у свою зовнішність. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке cептопластика — операція по виправленню носової перегородки.
Носова перегородка — це тонка пластина, яка ділить собою ніс на дві симетричні частини, роблячи його парним органом. Вона складається з кісткової та хрящової тканин і вкрита слизовою оболонкою. В ідеальному випадку носова перегородка мала би ділити ніс на рівні частини, однак людське тіло ніколи не буває симетричним. Тому в реальності носова перегородка має невеликі вигини та викривлення в ту чи іншу сторону, а також може мати «вирости» (хрящові, кісткові і кістково-хрящові), які лікарі-оториноларингологи називають гребенями і шипами.
На відміну від багатьох пластичних операцій, котрі проводять без особливої медичної на те необхідності, cептопластика — це операція, яку в більшості випадків призначають як обов’язкову процедуру. Показаннями до проведення операції зазвичай виступають такі симптоми, як затрудненість дихання через викривлення та деформації носової перегородки. Причина цього може бути як вроджена, так і набута внаслідок травми носа. Також деформація носової перегородки може формуватися в результаті травми при пологах або порушення в процесі росту в дитячому та підлітковому періоді.
Чому cептопластика іноді буває просто необхідна?
Наслідки, що супроводжують викривлення носової перегородки, можуть бути як незначними, так і причиняти чималі незручності. Серед основних причин навідатись до пластичного хірурга найпоширенішими є такі симптоми:
- Хропіння. Згідно до показників статистичних досліджень, від хропіння страждає близько 24% жінок і 40% чоловіків. І багато хто з нічних «хропунів» мають порушення сну саме через викривлену носову пластину, яка не дає можливості вільно дихати через ніс.
- Хронічний синусит (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит).
- Порушення дихання.
- Деформований вигляд носа.
- Носові кровотечі.
- Погіршення слуху через ускладену вентиляцію барабанної порожнини (порожнини середнього вуха).
- Схильність до частих респіраторно-вірусних інфекцій.