×
- Головна
- Ударно — хвильова терапія
- Види хірургічної допомоги
- Про захворювання
- Поради лікаря
- Новини
- Контакти
- Акції
За статистикою, сьогодні на кожні 100 тисяч осіб припадає 100 випадків грижі міжхребцевого диску. Однак не всі знають, як лікувати міжхребцеву грижу, особливо без операції. Сидячий спосіб життя з часом може стати причиною багатьох захворювань — в тому числі і грижі міжхребцевого диску. До групи ризику потрапляють чоловіки і жінки від 25 до 50 років, які виконують роботу, пов’язану з підняттям важких предметів (наприклад, вантажники) або з тривалим сидінням (наприклад, в офісі перед комп’ютером). Але що робити, якщо Вам вже довелося зіткнутися з цим захворюванням?
Для початку потрібно зрозуміти, що ж таке міжхребцева грижа.
Міжхребцевий диск оточений фіброзним кільцем. Грижа виникає тоді, коли фіброзне кільце в силу певних причин розривається, і пульпозне ядро, яке знаходиться всередині диска, зміщується. Потрапляючи в міжхребцевий канал, воно впливає на клітини спинного мозку або нервові закінчення, через що виникають біль, спазми, оніміння і т.д. Причини, за якими виникає міжхребцева грижа, можуть бути різними: сильні удари в спину, травми при падінні чи різкому повороті, підняття важких предметів. Особливо висока ймовірність розвитку грижі у людей, які страждають на остеохондроз, що мають неправильну поставу, протрузію міжхребцевих дисків або інші проблеми з хребтом.
В цілому методи лікування грижі міжхребцевого диску можна розділити на дві групи: операційні (або хірургічні) і безопераційні (їх ще називають консервативними). У свою чергу безопераційне лікування може бути медикаментозним і немедикаментозним.
Даний метод вирішує проблему кардинально: грижа видаляється хірургічним шляхом і полегшення настає майже відразу ж. Однак, цей метод має досить багато недоліків, головні з яких:
Фахівці відзначають, що тільки 2% таких операцій проходять без негативних наслідків. Тому оперативне втручання краще застосовувати тільки в крайньому випадку, попередньо випробувавши нехірургічні методи.
У нас є багаторічний досвід якісного безопераційного лікування грижі міжхребцевого диску із стійким періодом ремісії.
Так, наприклад, медикаментозне лікування не завжди ефективне, оскільки воно не усуває причину захворювання, а лише прибирає запалення.
До консервативних методів відносяться голкотерапія, точковий масаж, гірудотерапія, є і народні засоби. Але пам’ятайте, що займатися самолікуванням небезпечно, тому обов’язково звертайтеся до фахових фахівців!
Часто пацієнти займаються самолікуванням або у фахіфців без навиків і освіти. Наслідки таких лікувань це прогресування хвороби і інвалідизація.
У нас виконуються усі можливі ефективні консервативні методи лікування!
Пам’ятайте: грижа міжхребцевого диску піддається лікуванню, головне — не запускати захворювання, вчасно звернутися і вибрати оптимальний для Вас метод лікування.
©2019 Всі права захищено. Україна, м.Львів.
Доктор Панчишин Петро Михайлович.