Україна, м. Львів, пр. Червоної Калини 58
(063) 02 17 486
(093) 50 93 242
(067) 72 08 038

Main Menu

Карпальний (тунельний) синдром

Тунельний синдром або тунельна невропатія. Симптоми і лікування.

Тунельний синдром або тунельна невропатія – це захворювання, яке розвивається при здавленні або обмеженні нерва. Нервові волокна людського тіла часто проходять в досить вузьких анатомічних тунелях або просторах (також їх часто називають «каналами»), обмежених м’язами, сухожиллями, кістками.

При звуженні такого анатомічного отвору в умовах запалення або набряклості суглоба, м’язів, сухожиль відбувається компресія (здавлення) нерва. В результаті з’являються трофічні порушення в нервових волокнах , а потім чутливі і рухові розлади в області, иннервируемой даними нервом. Дуже часто дане захворювання розвивається у людей, які тривалий час працюють за комп’ютером, і носить назву синдрому зап’ястного каналу.

Існує значна різноманітність тунельних синдромів (також можна зустріти термін «невропатія периферичного нерва» ), яке визначається областями людського тіла, де можливо утиск нерва.

Найбільш часто тунельні синдроми виникають в таких місцях:

 • Невропатія черепних нервів (тунельний синдром лицьового нерва, трійчастого нерва, язикоглоткового нерва).
 • Невропатія нервів області шиї, плечового пояса і рук:
 • Тунельний синдром пахвового нерва .
 • На зап’ясті – здавлення серединного нерва.
 • В області ліктя – при тривалому положенні з упором на лікті.
 • Синдром сходових м’язів – уражається плечове сплетіння.
 • Невропатія нервів тазового поясу і ніг:
 • На стегні – приздавленні зовнішнього шкірного нерва стегна (хвороба Рота).
 • Синдром грушоподібної м’язи – призводить до компресії сідничного нерва.
 • На гомілки і стопі – при здавленні нервів підколінної області.
 • Тунельний синдром четвертого пальцевого нерва підошви .
Туннельный синдром или туннельная невропатия

Тунельний синдром на зап’ясті

До розвитку тунельного синдрому призводять кісткові вирости в області анатомічних каналів, травми суглобів. Сприяти розвитку тунельного синдрому можуть деякі метаболічні, ендокринні захворювання (цукровий діабет, акромегалія, гіпотиреоз), захворювання, що супроводжуються зміною в суглобах, кісткової тканини і сухожиллях (ревматоїдний артрит, ревматизм, подагра), стани, що супроводжуються гормональними змінами (вагітність), об’ємні освіти самого нерва (шваномма, неврома) і поза нерва (гемангіома, ліпома), куріння, зайва вага, вагітність.

Розвитку тунельних синдромів сприяють часто повторювані стереотипні руху, травми . Тому поширеність тунельних синдромів достовірно вище у осіб, які займаються певною діяльністю, у представників певних професій (наприклад, у стенографісток в 3 рази частіше спостерігається синдром карпального каналу).

Туннельный синдром или туннельная невропатия

Наші повсякденні звички можуть також послужити погану службу і зіграти роль пускових факторів у розвитку тунельних синдромів. Деякі з них:

 • Багаторазово повторювані рухи, створюють статичне навантаження на одні і ті ж групи м’язів. В результаті вони гіпертрофуються (збільшуються в розмірах) і призводять до звуження каналу, де проходить периферичний нерв. Цей стан призводить до хронічної микротравматизации нервових волокон.;
 • Звичка сидіти, закинувши ногу за ногу (уражаються нервові волокна в підколінної ямці);
 • Здавлення зовнішньої бокової поверхні стегна тісним одягом , при сидінні в кріслі (це впливає на зовнішній шкірний нерв стегна);
 • Звичка читати лежачи, спираючись на зігнуті лікті (веде до ущемлення ліктьового нерва).
Туннельный синдром локтевого сустава

Тунельний синдром ліктьового суглоба

Симптоми тунельного синдрому

Клініка тунельних синдромів визначається кількістю і ступенем залученості нервових волокон в болючий процес. Основні прояви тунельних синдромів включають наступне:

 • Біль по ходу ураженого нерва . Основними характеристиками нейропатичного болю (різновид болю, обумовлена ​​ураженням нервових волокон), є її пекучий, стріляючий, ниючий характер, зв’язок з певним становищем кінцівки і фізичним навантаженням;
 • Парестезії – порушення чутливості в зоні ураженого нерва, які проявляються онімінням, поколюванням, почуттям «повзання мурашок»;
 • Гіпотонія і гіпотрофія м’язів – зниження тонусу і обсягу м’язів, іннервіруємих пошкодженим нервом;
 • Рухові розлади – м’язова слабкість (парез), обмеження рухливості ураженої кінцівки;
 • Набряк і біль при пальпації проекції нерва в анатомічному футлярі, нерідко відзначається підвищення температури шкіри.

При появі перших ознак тунельного синдрому показана термінова консультація лікаря-невропатолога. Крім огляду, можуть знадобитися додаткові методи дослідження (електронейроміографія, комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія, ультразвукове дослідження, рентгенографія кісток і суглобів).

Традиційне лікування тунельних синдромів

Стандартне лікування тунельних синдромів, яке вам запропонують у будь-якій лікарні, включає в себе безліч різних методик. При важкому, прогресуючому перебігу захворювання показано хірургічне лікування – операція декомпресії нерва , при якій виконують розсічення м’язів і сухожиль, сдавливающих нервовий стовбур з пластикою і зміцненням анатомічного футляра. Консервативні методи включають в себе медикаментозне лікування (застосування знеболюючих, протизапальних та протинабрякових препаратів місцевої та загальної дії, міорелаксантів, судинної терапії, вітамінів групи В і засобів, що поліпшують нервову провідність), лікувальну фізкультуру, фізіотерапевтичні методики (електрофорез і фонофорез з лідокаїном і гідрокортизоном, лазерна терапія та ін.).

Лікування тунельного у нашому центрі практичнщ 90 % гарантія результату!

 Радіальні ударні хвилі надають комплексний позитивний ефект на відновлювальні процеси в ущемленном нерві.Протинабрякова і протизапальну дію УХТ на м’які тканини сприяє зменшенню здавлення нерва. УХТ покращуєтрофіку нервових волокон , як безпосередньо, так і побічно – через поліпшення кровопостачання м’язів, сухожиль і суглобів, оточуючих нерв. Це сприяє поліпшенню умов функціонування ураженого нервового стовбура і, відповідно, зменшенню термінів реабілітації і відновлення. Застосування ударно-хвильової терапії як самостійного методу лікування, так і в комплексі з іншими методами консервативної терапії дозволяє в переважній більшості випадків повністю вилікувати пацієнта від тунельного синдрому та уникнути травматичного хірургічного втручання . Курс лікування УХТ при тунельних синдромах включає 8-10 лікувальних сеансів з інтервалом 5-7 днів між процедурами. Процедури короткочасні, займають не більше 15 хвилин і добре переносяться пацієнтами. Тривалість лікування індивідуальна і залежить як від тяжкості самого захворювання, так і від супутньої патології.лечение туннельного синдрома ударно-волновой терапией

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.