Україна, м. Львів, пр. Червоної Калини 58
(063) 02 17 486
(093) 50 93 242
(067) 72 08 038

Main Menu

e6f0b3092c036cb4d38c95ef641b9ea9.jpg
c88ee7257051eb91e8067cbce49cd879.jpg
c937b19f1680b688d7039fdcc3b21307.jpg

1 2 3

Записатись на прийом

отримайте СВОГО лікаря якому можна довіряти!

Консультація по телефону

Ви можете цілком безкоштовно, порадитись з лікарем та отримати попередню консультацію від лікаря за телефонами що вказані вище

Лікар визначить Ваш недуг

При попередньому зверненні лікар визначить, Ваші негаразди зі здоров'ям

Для кожного пацієнта ведеться історія хвороби

Ви можете не хвилюватись при повторному звернення. Адже на кожного пацієнта заведена картка та історія хвороби з датами відвідуванні лікаря

Кваліфікація Лікаря

Кваліфікація лікаря підтверджена сертифікатами, і тому можете не сумніватись в кваліфікованій допомозі.

Догляд за периферичним венозним катетером

 

Катетеризація периферичних вен - це метод встановлення доступу до кров'яному руслу на тривалий період часу через периферичні вени допомогою установки периферичного внутрішньовенного катетера.
Периферичний внутрішньовенний (венозний) катетер (ПВК) - це пристрій, введене в периферичну вену і забезпечує доступ в кров'яне русло.

Катетеризація вен давно стала рутинної медичною процедурою. За один рік у світі встановлюється понад 500 мільйонів периферичних венозних катетерів. З появою на вітчизняному ринку якісних внутрішньовенних катетерів в Україні методика проведення інфузійної терапії за допомогою встановленої у периферичний посудину канюлі з кожним роком набуває все більшого визнання медичних працівників і пацієнтів. Кількість катете-ризації центральних вен стало зменшуватися на користь зростання периферичних. Як показує сучасна практика, більшість видів внутрішньовенної терапії, проведених раннє через центральні катетери, більш доцільно і безпечно про


водити через периферичні внутрішньовенні катетери. Широке застосування інфузійних канюль пояснюється перевагами, які вони мають у порівнянні зі звичайним методом проведення інфузійної терапії за допомогою металевої голки - катетер не вийде з посудини і не проткнет його наскрізь, викликавши розвиток інфільтрації або гематоми.

Проведення внутрішньовенної терапії через периферичний венозний катетер має ряд переваг, як для медичних працівників, так і для пацієнтів. Метод передбачає надійний і доступний венозний доступ, сприяє швидкому ефективному введенню точної дози лікарських препаратів, дозволяє економити час медичного персоналу, затрачуваний на венепункції при частих внутрішньовенних ін'єкціях, що також мінімізує психологічне навантаження на хворого, забезпечує рухову активність і комфорт пацієнта. Крім того, ця проста маніпуляція пов'язана з мінімальною кількістю важких жизнеугрожающих ускладнень при дотриманні основних умов: метод повинен стати постійним і звичним в практиці і, як і при будь інвазивної медичної маніпуляції, необхідно забезпечення бездоганного догляду.

Порівняльна характеристика периферичних венозних катетерів
Залежно від матеріалу, з якого виготовлений катетер, можна виділити металеві (частина канюлі, що залишається у вені, виготовлена ​​з металевих сплавів) і пластмасові катетери.

Металеві катетери являють собою голку, поєднану з коннектором. Після пункції голка залишається в вені, виконуючи функцію катетера. Конектори можуть бути прозорими пластиковими або металевими, мати крильця, наприклад,

Рис. 1. Сучасні металеві катетери VENOFIX9 (голки-метелики). Катетер являє собою голку з хромонікелевого сплаву з мікросіліконізірованним зрізом, інтегровану між пластиковими скріплюється крильцями. З іншого боку до голки через крильця підведена прозора гнучка трубка довжиною 30 см, на кінці якої є з'єднання типу Luer lock з гідрофобною заглушкою. Катетери бувають різних розмірів з різною довжиною голки

 Це найбільш оптимальний варіант внутрішньовенних катетерів зі сталевою голкою для тривалого використання (Приблизно 24 год). З усіх металевих внутрішньовенних катетерів вони використовуються найчастіше. Серед цих катетерів виділяють наступні модифікації:

катетери зі зменшеною довжиною зрізу і довжиною голки (для зменшення механічного подразнення);

з гнучкою трубкою між голкою і коннектором (також з метою зменшення механічного подразнення - вимушені маніпуляції коннектора не передаються гострого наконечника голки);

з крильцями з м'якої пластмаси, між якими інтегрована голка, що забезпечує безпечний прокол навіть при важко доступних венах.

У сучасній практиці сталеві катетери вживаються вкрай рідко, так як вони не підходять для довгострокового перебування у вені через високу частоти ускладнень, пов'язаної з їх використанням. Жорсткість голки обумовлює механічне подразнення (з подальшим розвитком флебіту або тромбозу), травматизацію і некрози ділянок стінки вени з наступним екстравазальна введенням препарату, формування інфільтрації і гематоми. Вводяться через ці катетери інфузійні середовища вливаються у вену не по ходу струму крові, а під кутом до нього, що створює умови для хімічного подразнення інтими судини. Гостра голка створює абразивну дію на внутрішню поверхню судини. Для зменшення частоти цих ускладнень при роботі зі сталевими катетерами потрібна надійна їх фіксація, а досягнення цієї умови обмежує рухову активність пацієнта і створює йому додатковий дискомфорт.

Тим не менш, у використанні сталевих катетерів є переваги. При їх постановці знижується ризик інфекційних ускладнень, оскільки сталь перешкоджає проникненню мікроорганізмів по катетеру. Крім того, завдяки їх жорсткості, полегшується маніпуляція пункції трудновізуалізіруемих і тонких вен. У педіатрії та неонатології вони є катетерами вибору.

Пластикові катетери складаються із сполучених між собою пластмасовою канюлі і прозорого коннектора, насунутих на направляючу сталеву голку. Перехід зі сталевої голки на пластмасову трубу у сучасних катетерів плавний або з невеликим конічним проектуванням, щоб у момент венепункції переміщення голки відбувалося без опору (рис.2).

 Перехід між катетером і голкою-провідником

 На відміну від катетерів з металевими внутрішньовенними елементами, пластикові повторюють маршрут вени, через що знижується рісктравматізаціі вени, інфільтрації і тромботичних ускладнень, збільшується час знаходження катетера в судині. Завдяки гнучкості пластику, пацієнти можуть дозволити собі велику рухову активність, що сприяє їх комфорту.

На сьогодні пропонуються різні моделі пластмасових внутрішньовенних катетерів. У них може бути додатковий порт для ін'єкцій чи ні (непортірованние), їх можуть постачати фіксаціонной крильцями або виробляти моделі без них.

 Пластиковий внутрішньовенний катетер з портом для ін'єкцій і захисною кліпсою на голці-провіднику

 Для захисту від уколу голкою і ризику інфікування розроблені канюлі з самоактівірующейся захисної кліпсою, встановленої на голці. З метою зниження ризику забруднення виробляють катетери зі знімними ін'єкційними елементами. Для кращого контролю за катетером, який знаходиться у вені, в прозору трубку канюлі інтегруються рентгенконтрартние смужки. Полегшенню пункції сприяє і заточка коле зрізу голки-провідника - вона може бути ланцетної або кутовий. Провідні виробники ПВК розробляють спеціальну позицію ін'єкційного порту над фіксаціонной крилами коннектора, що знижує ризик зсуву канюлі при проведенні додаткових ін'єкцій. Крім того, на деяких катетера для вентиляції ділянок шкіри, що знаходяться під фіксуючими крильцями, в них передбачені спеціальні отвори.

 

Скачать шаблон для Joomla 3.4.
Скачать шаблон для Joomla 3.4.